Poczytaj o aparatach:
Ruchomych
Stałych

Długość
leczenia ortodontycznego

Długość leczenia ortodontycznego zależy od wielu składowych; powagi wady zgryzu, wieku pacjenta, jego współpracy z lekarzem, indywidualnej odpowiedzi tkanek na siły ortodontyczne. Przeciętna długość leczenia wacha się od roku do dwóch lat.
W wyjątkowych sytuacjach może trwać dłużej.

Retencja
Po zakończeniu aktywnego leczenia i usunięciu właściwego aparatu każdy pacjent wchodzi w okres retencji i powinien zostać zaopatrzony w aparat retencyjny utrzymujący efekt leczniczy. Na ogół pacjent zakłada go na noc przez okres nie krótszy niż rok czasu.


 
  Aparaty ruchome:
( Płytka Schwarza, Aktywator, Twin- Block,itp.) –chętnie stosujemy u mniejszych dzieci, szczególnie w okresie uzębienia mieszanego(7-14lat), kiedy zastosowanie aparatu stałego wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia próchnicy lub z innych powodów nie jest możliwe. Zastosowanie aparatu ruchomego u małych dzieci ułatwia kontrolę higieny, a więc, łatwiej jest uniknąć próchnicy i ewentualnych jej skutków. Zastosowanie przeróżnych śrub umożliwia rozbudowę zwężonych szczęk, a różnego rodzaju sprężyny i łuki regulują ustawienie zębów. Niestety, aparaty ruchome nie mogą zapewnić całkowitego wyleczenia bardziej skomplikowanych problemów i w czasach pogoni za perfekcyjnym wyglądem, często stanowią tylko wstęp do dalszego leczenia aparatem stałym.


Aparaty ruchome
 
 

G+ | Polityka Prywatnosci